Haber

Adana’da Uyuşturucu Ticaretiyle Mücadele Eden 4 Sanığa Dava Açıldı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, biri evde uyuşturucu sattığı iddia edilen 4 sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

İlçedeki bir konutta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 1 Ocak’ta tutuklanan EK ile adli kontrol tedbiri bulunan BB, MST ve KY hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sürüyor. tamamlanmış.

8’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, polisin ilçeye bağlı Akkapı Mahallesi’nde bulunan bir konuta düzenlediği operasyonda, ihbar üzerine sanıklar MST ve KY, binanın yanındaki arazide nöbet tutuyordu. EK ve BB ise sentetik sentetik malzemeleri bir sigara paketinin içine gizlediler. Kendisine arabayla gelen şahıslara uyuşturucu satarken yakalandığı belirtildi.

İddianamede ayrıca ekiplerin, sanıklardan uyuşturucu satışından elde edilen paralar, konutta bulunan hassas teraziler ve ilaç ambalaj malzemelerine, ayrıca konuttaki kanepeye gizlenmiş uyuşturucu haplara da el koyduğu belirtildi.

İddianamede sanıkların ticari amaçla bireysel kullanım aşan miktarda uyuşturucu madde bulundurduğu açıklanarak EK, BB, MST ve KY’ye “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası verildi. deşifre edilmemek için kod adlarını kullandıklarını söyledi. talep edilen.

Biri kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen 4 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu