Haber

AFAD: Gazze’de AFAD’a ait lojistik depo yok

TÜRK Kızılayı, Gazze’de inşaatına destek verdiği Filistin Kızılayı’na ait insani yardım deposunun, İsrail’in yoğun bombardımanı sonucu ağır hasar gördüğünü ve kullanılamaz hale geldiğini duyurdu.

Türk Kızılayı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk Kızılayı olarak inşaatına destek verdiğimiz Filistin Kızılayı’nın Gazze’deki insani yardım deposuna ait bilgi ve görüntüleri bugün elimize ulaştı. Yoğun bombardıman sonucu ciddi hasar gördü ve kullanılamaz hale geldi.” Depo, insani yardım faaliyetlerimizde birlikte çalıştığımız Filistin Kızılayı’na ait olup, Gazze’de Türk Kızılayı’na ait bir depomuz bulunmamaktadır. Ağır koşullar altında insani ihtiyaçların karşılanması için özveriyle çalışan Filistin Kızılayı çalışanları ve gönüllüleri başta olmak üzere tüm insani yardım çalışanlarına ve tesislerine teşekkür ediyoruz. “Her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da çöken binanın AFAD’a ait olduğu iddialarının doğru olmadığını, Gazze’de AFAD’a ait lojistik deponun bulunmadığını duyurdu. AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “AFAD’ın kullandığı binanın İsrail tarafından ağır hasar gördüğü iddialarına dayanılarak bazı sosyal medya hesaplarından açıklama yapılması gereği duyuldu. Kurumumuza ait faaliyet gösteren bir lojistik depo bulunmamaktadır. Gazze’de kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelere yer verildi.

muratpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu