Haber

AK Partili Subaşı: “Karamollaoğlu varsa vicdanıyla baş başa bırakıyorum”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu varsa vicdanına kınıyorum.” söz konusu.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “milliyetçi ittifak”ın uzun süredir amaçsız ve ilkesiz bir şekilde toplanıp dağıldığını, görevi sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi konusunda anlaştığını söyledi. cumhurbaşkanı adaylığı.

Masa şubesinin kederinin millet olduğunu düşünmediğini belirten Subaşı, “Bunların tek amacı koltuk savaşıydı ve bunu bu süreçte tüm kamuoyu gördü. Meğer onların kavgası, kavgalarıydı. Bir koltuk mücadelesi. Benzer bir mücadeleyi 1980’lerde Güneş Motel davasında gördük: “Dün yaşananları yine b olarak yaşadık. Sanki atalarından miras alıyorlar, sürekli bakanlık koltukları dağıtıyorlar.” sözlerini kullandı.

Subaşı, Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın hayalleriyle alay eden bir zihniyetin temsilcisi olarak Saadet Partisi Genel Merkezi’nde adaylığının açıklanmasının Milli Görüş çizgisine hizmet edenleri üzdüğünü vurguladı. Onu derinden üzdüğü gibi, “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu” “Hakkımın zerresini bile yitirmişsem bu hakkı helal edip ahirete bırakmıyorum. Varsa Karamollaoğlu’nu baş başa bırakıyorum. vicdan, onu kınıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu