Teknoloji

Apple’dan yeni sürpriz: Dev şirketle multimilyon dolarlık yeni anlaşma imzalandı

elma, birçok prestijli Amerikan üretim ve teknoloji merkezinde tasarlanıp üretilecek olan FBAR filtreleri dahil olmak üzere 5G radyo frekansı bileşenleri ve son teknoloji kablosuz iletişim bileşenleri geliştirmek. Broadcom ile yeni bir çok yıllı, milyarlarca dolarlık muhtıra duyurdu.

Bu yatırım, Apple’ın 2021’de ABD ekonomisine beş yılda 430 milyar dolar yatırım yapma taahhüdünün bir parçası. Cupertino firması aslında Broadcom’un. Fort Collins FBAR filtre üretim tesisinde 1.100’den fazla işletmenin desteklenmesine yardımcı olur. Apple, bu ortaklık “Umarım Broadcom kritik otomasyon projelerine yatırım yapmaya ve teknisyenler ve mühendislerle becerilerini geliştirmeye devam eder.“Yapacağını söylüyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “ Amerikan üretiminin ustalığını, yaratıcılığını ve yenilikçi ruhunu kullanan taahhütlerde bulunmaktan heyecan duyuyoruz.dedi ve devam etti: “ Apple’ın tüm ürünleri burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde tasarlanıp üretilen teknolojiye dayalıdır ve Amerika’nın geleceğine sarsılmaz bir inancımız olduğu için ABD ekonomisine yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz.

İlginç bir şekilde 2022’nin başlarında Bloomberg tarafından yayınlanan bir raporda Apple, Qualcomm ve Broadcom’a olan bağımlılığından kurtulmaya çalışıyor. Kendi Bluetooth ve Wi-Fi yongalarının yanı sıra özel bir 5G modem üzerinde çalıştığı belirtildi.

Amerikan şirketi şu anda Cupertino şirketine Bluetooth ve Wi-Fi yongalarının yanı sıra radyo frekansı ve kablosuz şarj işlemcileri sağlıyor. Bloomberg, Apple’ın 2025’ten itibaren kademeli olarak kendi kreasyonlarına geçeceğini bildirirken, bu çok yıllı, milyarlarca dolarlık yeni anlaşma, Apple’ın gelecekteki iPhone çiplerini tasarlamaya karar vermiş ancak Broadcom’dan bunları üretmesini istemiş olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu