Haber

Başkan Sandıkçı: “Hanım konaklarımız istihdama katkı sağlamada önemli rol oynuyor”

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı usta eğitmenler ile bir araya geldi.

Canik Belediyesi Hanımevleri’nde görevlerine devam eden usta öğretmenlerle öne çıkan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, usta öğretmenlerin toplumda nitelikli bireyler yetiştirmek için değerli bir misyon sürdürdüklerine değinerek özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Lider İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Hanımevleri’nde sertifikalı meslek eğitimi ile tanışan kadınların aldıkları eğitimler sonucunda meslek sahibi olduklarını söyledi.

“İş hayatına aktif olarak katılmasını sağlıyoruz”

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda görevine devam eden usta öğreticilerle merkeze gelen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi’ne bağlı Şehit Sevgi Yeşilyurt Hanım Köşkü’nde düzenlenen programda eğitmenlerle tek tek sohbet etti. Lider İbrahim Sandıkçı, usta öğreticilere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “İlçemizde Hanımefendiler Konaklarımızda hanımlarımıza verdiğimiz sertifikalı meslek eğitimleri ile birçok farklı alanda meslek sahibi olmalarını ve ablalarımızın iş hayatında aktif rol almalarını sağlıyoruz. Bilgi ve birikimlerini ablalarımıza aktaran, yeteneklerini keşfetmelerine ve meslek sahibi olmalarına katkı sağlayan siz değerli usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum.”

“Kadın Rezidanslarımız istihdama katkı sağlamada önemli rol oynuyor”

Önder İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi Hanımevleri’nde eğitim gören kadınların meslek sahibi olduğunu söyleyerek istihdama katkı sağladıklarını vurguladı. Lider İbrahim Sandıkçı, “Hanım konaklarımız istihdama katkı sağlamada önemli rol oynuyor. Hanımevlerinde oluşturduğumuz sınıf ve atölyelerimizde ilgi ve yeteneklerine göre uygulamalı ve teorik olarak sertifikalı mesleki eğitim alan değerli ablalarımız, eğitimlerimiz sonucunda farklı iş sektörlerinde profesyonel olarak yer almaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu