Haber

CHP Bursa Milletvekili Adayı Jülide Akköprü: Hakkı, hukuku, adaleti yerine koyacağız!

BURSA (İGFA) –14 Mayıs’ta yapılacak 28. Milletvekili Seçimi için CHP Bursa 1. Bölge 5. Adayı Jülide Akköprü,İGF TV ve Hepsi Duysun TV’nin ortak yayınında yer alan Odak Noktası programına konuk oldu.

Milletvekili adayı Akköprü moderatörlüğünü yaptı Merve Özdemir ÇevikProgramında IGF Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Duyuyor mesut demir‘ın sorularını yanıtladı.

CHP’yi terör örgütüyle aynı kefeye koymayı akıl edemediklerini belirten Bursa Milletvekili adayı Jülide Akköprü, CHP’nin Atatürk’ün kurduğu bir parti olduğunu belirterek, “Kılıçdaroğlu Bey de ‘bin bela’ dediğini hatırlattı. ‘terör örgütüne karşı her ortamda.

Aynı zamanda eğitimci olan milletvekili adayı Jülide Akköprü de nasıl bir eğitim sistemi olması gerektiğine ilişkin görüşlerini dile getirdi.

EĞİTİM NESİL OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

21 yıllık hükümetin sonuç hükümeti olduğunu belirten Akköprü, sürekli değişen bakanlık ile eğitimin yapboza dönüştüğünü söyledi. Akköprü, son 4+4+4 eğitim sistemini ‘bela, bela, bela’ sistemi olarak değerlendirdi. Akköprü, Altı Sofra ve Millet İttifakı olarak çocukların ilgi, yetenek ve marifetlerine göre bir nesil eğitimi oluşturmak istediğimizi belirterek, eğitim sisteminin Köy Enstitüleri ideolojisinde gelişmesi yönünde adım atacaklarını bildirdi. Anaokulu ve kreş sayısını artıracaklarını ve eğitimde tüm çocuklara yemek sağlayacaklarını belirten Akköprü, kapatılan atölye ve laboratuvarların tekrar hayata döndürülerek sanat eğitimi ve tiyatro ile imkan sunacağını kaydetti.

Yozlaşmış bir eğitim sistemini sevgi diline çevirecek bir eğitim sistemini hayata geçirmeye çalışacaklarını belirten Akköprü, eğitimde şiddet konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

GÖKDERE RENT’TE HERKESİ SÜRPRİZ BEKLİYOR

Akköprü, CHP’nin yarın Gökdere’de düzenleyeceği mitingde herkesi bir sürprizin beklediğini söyledi.

6’lı masa ittifakının bütün işi yaptığını belirten Akköprü, “Biz hesaplaşma ve vedalaşma içinde değiliz. Bu çeşmelere hortumları kimin koyduğunu, suların nereye gittiğini ortaya çıkararak hesap vermeye hazırız. Sevginin dilinden uzaklaşanların hesabını bu toplumdan talep edeceğiz. Hakkı, hukuku, adaleti yerine koyacağız, güvenli ortamı oluşturacağız” dedi.

avcilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu