Haber

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, asansör faciasında hayatını kaybeden öğrenciye tepki gösterdi

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybettiğini söyledi; Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda tepki gösterdi. Karaca, “Üstelik bu trajediye tepki gösteren öğrencilere kolluk kuvveti uyguluyorsunuz. Baskıyla her suçu örtemezsiniz. Gençler ‘Katil KYK’ diye bağırıyor, katillerini iyi tanıyorlar… Bu suçlar ve ihmaller” tek adam yönetiminin ve sermaye devletinin bu ülkeyi sürüklemek istediği karanlığın göstergesidir.” “Sonuç bu. Gençler bu karanlığı kıracak” dedi.

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, bugün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi sonucu bir öğrencinin hayatını kaybetmesindeki ihmali gündeme getirdi. Karaca şunları söyledi:

“Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda ihmal sonucu meydana gelen asansör faciasında Zeren Ertaş’ı kaybettik. Gençlik Bakanlığı, ‘Bir genç kendi paniği sonucu hayatını kaybetti’ diyor. Öğrencileri suçlayarak, yurt müdürünü görevden uzaklaştırarak sorumluluğunuzu gizleyemezsiniz.

Gençleri besleyemeyen, barındıramayan, geleceğe dair umutlarını yok eden bir düzen yarattınız. Son 10 günde 3 genç intihar etti. Gençleri hayattan ayıran her adımda millet düşmanlığınız var.

Geçen yıl cemaat yurtlarına 563 milyon TL aktardınız. Önümüzdeki 3 yılda bu rakam en az 5 milyar TL’ye çıkacak. Bozuk asansörlere, kurtlu yiyecekleri tamir etmeye, bakıma muhtaç durumdaki KYK yurtlarındaki güvenlik açıklarını önlemeye bir kuruş harcamazsınız.

Üstelik bu trajediye tepki gösteren öğrencilere kolluk kuvveti uyguluyorsunuz. Her suçu baskıyla örtemezsiniz. Gençler ‘Katil KYK’ diye bağırıyor, katillerini uygun görüyor… Bu zulümler ve ihmaller tek adam iktidarı, sermaye devletinin bu ülkeyi sürüklemek istediği karanlığın sonucudur. Gençler bu karanlığı kıracak.”

mucurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu