Haber

F1’e en yakın seri olan Super Formula’da bu hafta sonu Cem Bölükbaşı pistte.

Cem Bölükbaşı, Superior Formula serisinde TGM Grand Prix’de yarışmaya hazırlanıyor. 7 – 9 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan dönemin ilk yarış hafta sonu, Cuma günü yapılacak antrenmanla başlayacak. Cumartesi ve Pazar günleri iki farklı yarış yapılacaktır. Sürücüler her iki günde de sıralama turlarına çıkacak ve büyük yarışta ön saflarda yer almaya çalışacak. Cem Bölükbaşı’nın aracında ayrıca Türkiye’deki depremden etkilenenleri anmak için #PrayForTürkiye logosu bulunuyor.

Espordaki başarılarının ardından açık tekerlek yarışları serisine geçiş yapan ve 2022’de Türkiye’yi uluslararası arenada temsil ederek Formula 2’ye yükselen Cem Bölükbaşı, Formula 1’e en yakın seri olarak kabul edilen Magnificent Formula’da yarışmaya hazırlanıyor. yeni dönemde

Cumartesi ve Pazar günleri iki farklı yarış yapılacaktır.

Cem Bölükbaşı’nın Japonya’daki Fuji Ülkeler Arası Yarış Pisti’nde TGM Grand Prix aracıyla kıyasıya mücadele edeceği dönemin açılış yarışı 8 Nisan Cumartesi günü koşulacak. Ayrıca periyodun ikinci yarışı da ertesi gün yapılacak.

ana sponsorlar Borusan Otomotiv’in yanı sıra ZES, Kuzu Kümelenmesi ve TEM Ajansck Mimarlık, Gentaş Kimya, Neogen ve Çınar Halı’nın desteğiyle Üstün Formül’de milli sporcuyu yarattı.Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından da desteklenmektedir.

Pilotlar cuma günü antrenmana çıkacak.

7 Nisan Cuma günü 07:40 – 09:10 CEST’de gerçekleştirilecek eğitim ile pilotlar ilk kez piste çıkacak. 8 Nisan Cumartesi günü 03.20 CEST’de başlayacak ve 3 cinsiyetten oluşan eleme seansının ardından 08:15 CEST’de büyük yarış tekrar yapılacak.

Sezonun ikinci yarışı, 9 Nisan Pazar günü Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde tekrar yapılacak. Pilotlar, TSI 03.00’te başlayacak sıralama turlarının ardından saat 08.30’da tekrar piste çıkarak damalı bayrağı ilk gören olmak için yarışacak.

#PrayForTürkiye logosu Bölükbaşı’nın aracında kaldı

Super Formula serisinde TGM Grand Prix 55 numaralı kadrosuyla yarışacak olan Cem Bölükbaşı’nın aracında, Türkiye’de depremden etkilenenler anısına #PrayForTürkiye logosu da bulunuyor. Bölükbaşı bu logoyu ilk olarak geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen 2023 dönemi resmi testlerinde kullanmıştı.

Şampiyona SFgo uygulamasından takip edilebilir.

İzleyiciler, Fuji International Raceway veya Suzuka Track gibi Japonya’nın ikonik pistlerinin yer alacağı Wonderful Formula serisini SFgo uygulaması üzerinden takip edebilecek. 7 Nisan’da başlayacak turnuva 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu