Haber

Gebze’de çelik kasa hırsızlığına karışan 4 zanlı yakalandı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 3 ay önce 80 bin TL nakit ve 600 bin TL değerinde çek ile çelik kasa dolusu senet çalan 4 zanlı eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakalandı. Olaya karışan bir zanlının 2017 yılından bu yana 14 farklı suçtan arandığı ve 5 yıl 7 ay hapis cezasının kesinleştiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 4 zanlı, Gebze’de bir iş yerinin kapısını kırarak çelik kasayı çalarak ortadan kayboldu. Şahısların 80 bin TL nakit ve 600 bin TL değerinde çek ve senet çaldıkları belirlendi. Şikayet üzerine harekete geçen Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hırsızlığı gerçekleştiren zanlıların VT, İ.A., MG ve HA olduğunu belirledi. Zanlılar İstanbul, Bursa ve Muğla’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakalandı. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 4 zanlı, ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan VT, İ.A. ve MG tutuklanırken, HA adli kontrolle serbest bırakıldı.

Tutuklananlardan VT’nin 2017 yılından bu yana 14 farklı kabahatten arandığı ve 5 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu