Haber

İstanbul’da Son Bir Ayda 6 Bin Düzensiz Göçmen Yakalandı

İstanbul’da son bir ayda 6 bine yakın düzensiz göçmen yakalandı

İSTANBUL – İstanbul’da Türkiye’ye gelen düzensiz göçmenlere yönelik son 1 ayda yürütülen operasyonlarda 5 bin 823 kaçak sığınmacı yakalanarak ülkelerine gönderilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İç karışıklıklar, savaş, ekonomik yükler ve siyasi belirsizlikler gibi nedenlerle ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye gelen düzensiz göçmenlerin Avrupa’ya “Umuda Yolculukları” önceki yıllara göre azalsa da devam ediyor.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, düzensiz göçmenlerin karada ve denizde yasa dışı geçişini önlemek için aralıksız çalışıyor.

İl genelinde yapılan çalışmalarda; Kaçak göçmenlerin tespit edilerek yakalanması amacıyla düzensiz göçmenlerin bulunduğu adreslere 15 Mayıs-14 Haziran tarihleri ​​arasında operasyon düzenlendi. Söz konusu operasyonlarda toplam 5 bin 823 kaçak göçmen yakalandı.

Çoğunluğu Orta Doğu, Asya ve Afrika kökenli göçmenlerin polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezlerine teslim edildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu