Teknoloji

Kapsül Teknoloji Platformundan Uluslararası Gençlere Girişimcilik Eğitimi

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, “Yeni Gibi Hissetmek” temalı gençlik projesi kapsamında 6 ülkeden coğrafi ve kültürel dezavantajlara sahip 45 gence girişimcilik eğitimi verdi. 6 gün boyunca eğitim ve teknik gezilere katılan uluslararası gençlerin bilgi ve birikimleri artırıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, gençleri girişimciliğe teşvik etmek amacıyla uluslararası faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye Ulusal Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Yeni Gibi Hissetmek” temalı uluslararası gençlik projesi kapsamında 6 ülkeden coğrafi ve kültürel dezavantajlara sahip 45 genç Konya’da ağırlandı.

Türkiye ile birlikte; 6 günlük programa Macaristan, İspanya, Slovakya, Polonya ve Hollanda’dan katılımcılar; diksiyon, beden dili, etkili sunum teknikleri, dijital, teknoloji okuryazarlığı ve diğer etkinliklerle temel bilgileri geliştirme konusunda bilgi ve deneyimini artırdı.

Teknik gezilere de katılan gençler; Innopark, Konya Ticaret Odası ve Konya Bilim Merkezi gibi sanayi ve bilim merkezlerini ziyaret ederek teknolojik temelli bilimsel unsurları inceledi. Gençler de kendi kültürlerini başka ülkelere aktararak sunum ve iletişim becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu projesi ile; Proje kapsamında yürütülen faaliyetlerle uluslararası gençliğin temel becerilerinin geliştirilmesi ve toplumda aktif rol alarak kendilerini daha donanımlı hissetmeleri amaçlanmaktadır.

Ayrıca hayat boyu öğrenme, gençlik geçişi ve gönüllülük gibi programların yaygınlaştırılması ve projelerden örnek çıktılar alınması ve bu alandaki coşkulu etkinliklerin desteklenmesi de öncelikler arasındadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu