Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Millet İttifakı liderlerine teşekkür: Daha gidecek çok yolumuz var

Altı Tablo, uzun müzakerelerin ardından cumhurbaşkanı adayı üzerinde uzlaşmaya vardı. Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen son toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi konusunda anlaşmaya varıldı. Toplantının ardından yapılan açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Tablo’nun başkan adayı olduğu açıklandı.

“YÜRÜMEK ÜZERE UZUN BİR YOLUMUZ VAR”

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’ndaki siyasi partilerin liderlerine teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri paylaştı: “Millet İttifakı’nın Sayın Genel Başkanlarına inançlarından dolayı teşekkür ediyorum. Artık el ele, omuz omuza yürüyecek çok yolumuz var. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Başlıyoruz!”

“GÖNÜLLERİ KAZANMAYA ADAYIM”

Öte yandan adaylığının açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi önünde partililere seslenen Kılıçdaroğlu, “Ben seçim kazanmaktan çok daha fazlasının adayıyım. Gönülleri kazanmak, korkuları yenmek ve barışmak için adayım.” Sadece ben değil, oy vermeye gidecek herkes bu ülkeyi hak ettiği yaşam için değiştirmeye aday.” .

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Uzun bir yolculuktan geldim. Çantamı bu güzel insanların hikayeleriyle doldurdum. Şimdi onlarlayım. Bize kader dedikleri bu düzeni değiştirmek istiyoruz.

“HAK ETTİĞİMİZ DÜZENİ YENİDEN KURACAĞIZ”

Çaldıkları 418 milyar doları isteyen herkes aday. Sadece bana oy vermeyeceksiniz; Kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Bu, topyekun bir değişimin başlangıcıdır. Hak ettiğimiz düzeni yeniden sağlayacağız. Ben aday değilim, aday hepimiziz. Sevgili halkım, teşekkürler, işte başlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu