Haber

Kocaeli’de polis ve güvenlikten motosiklet denetimi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Polisi, araç trafiğine kapalı alanlarda motosiklet kullanan sürücülerin girmesine izin vermiyor. Bu kapsamda polis ekipleriyle yapılan son kontrollerde sürücüler uyarıldı.

Vatandaşların şehrin her köşesinde gönül rahatlığıyla vakit geçirmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlar, bisiklet yolları ve yürüyüş yollarında yasak olan motosikletlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Yayalar için de kaza riski oluşturan bu motosikletlilere dur diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, devriye gezerek sürücülerin geçişine her zaman izin vermiyor.

CUMHURİYET CADDESİ DENETİMİ
Özellikle vatandaşların yoğun olduğu saatlerde araç trafiğine kapatılan alanları motosikletçilerin kullanmaması için denetimler sürüyor. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis gruplarıyla birlikte Cumhuriyet Bulvarı’nda yaya güvenliğini bozacak şekilde kural ihlali yapan motosiklet ve scooter sürücüleri için kontrol yaptı.

Güvenlik gruplarıyla birlikte gerçekleştirilen kontrollerde sürücüler, yayaların kullandığı veya yaya önceliğine sahip alanlarda araç kullanmamaları ve kurallara uymaları konusunda uyarıldı. Ekipler tarafından sürücüler araç yollarına yönlendirildi.

tutak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu