Haber

KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu sınavın bitmesiyle merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı. Adayların sınav sonuçları ne zaman adayların bilgisine sunulacak? KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İnternette sık sık sorusu sorulur. Peki, KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Son dakika2023 KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi!

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2023 KPSS sınav sonuçları 25 Ağustos’ta açıklanacaktır. Sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak ancak öğretmen adayları için 2023-KPSS’de alınacak puanların geçerlilik süresi bir yıl ile sınırlı kalacak.

KPSS SINAVINA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, sınava ilişkin yaptığı açıklamada, 81 il ve Lefkoşa’da 105 sınav merkezinde yapılacak Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 924 bin 168 adayın, 572 bin 20 adayın başvurduğunu belirtti. Eğitim Bilimleri oturumuna uygulandı. Ersoy, “Sınavlar için 3 bin 576 bina ve 70 bin 123 salonu kullanacağız. Sınavlarda güvenlik görevlisi dahil 178 bin 352 kişi görev yapacak.” terimini kullandı. Ersoy, Pazar günü başlayacak olan 2023-KPSS oturumlarına katılacak adaylara başarılar, bu süreçte çalışacak yetkililere kolaylıklar diledi.

haber-reyhanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu