Haber

Mehmet Rüştü Tiryaki: Mutlaka Kazanacağız

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin ardından Türkiye, 28 Mayıs’ta ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden sandık başına gidiyor. HDP YSK Temsilcisi Mehmet Rüştü Tiryaki seçim öncesi açıklamalarda bulundu

‘BU YALNIZCA VE YALNIZCA BİZİM ELİMİZDEDİR’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Tiryaki, “Bitmedik, yolun sonuna gelmedik” diyerek, “Şimdi sıra ikinci nesle geldi. Hala başarabiliriz, başarabiliriz” dedi. Geleceğe hala umutla bakabildiğimiz günlerin kapısını aralayın. Bu sadece ve sadece bizim elimizde” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimini, yetkilerin tek kişide toplanmasını savunanlar ile demokrasiyi savunanlar arasında gerçekleşecek bir “referandum” olarak gördüğünü belirten Tiryaki, “AKP’ye oy verenler dahil herkese ulaşmalıyız. faşizmi geriletme stratejisiyle sandık başına çağırırken. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde yapmamız gereken hayati bir iş. Bunu yapabiliriz? Evet yapabiliriz. Ben halkımıza, partimize, kadrolarımıza inanıyor ve güveniyorum. Mutlaka başaracağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu