Haber

Sakal-ı Şerif Şanlıurfa’da ziyarete açıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sahurda ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar mescitte yoğunluk oluşturdu.

63 modüle sarılı Sakal-ı Şerif, havlu içinde dua ve salavatlarla ziyaret alanına getirildi.

Vatandaşlar, cam fanus içerisinde yer alan Sakal-ı Şerif’i ziyaret etmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Sırayla Sakal-ı Şerif’in önünden geçen vatandaşlar, salavat getirip dua etti.

İlçe Müftüsü Muhammed Çiçek, gazetecilere verdiği demeçte, Sakal-ı Şerif’in mübarek gün ve gecelerde ziyarete açıldığını söyledi.

Sakal-ı Şerif’in Siverek ilçesine yaptığı geziyi anlatan Çiçek, “Mübarek Sakal-ı Şerif ilçeye gelene kadar her durakta kurban kesildiği rivayet edilir. Sakal-ı Şerif’in Siverek’e gönderilmesi bölge şehir için bir nevi koruma olur ve bereketinden şehrimizin üzerine yağar. söz konusu.

Sakal-ı Şerif’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın Ulu Cami’nin himayesinde olduğunu anlatan Çiçek, “O duyguyla huzuruna gelmeleri, selam vermeleri ve geçmeleri en makbuldür. sanki Allah’ın manevi huzurundaymış gibi.” dedi.

Çiçek, erkeklerin Pazartesi günleri Sakal-ı Şerif’i, kadınların ise Salı günleri 08:00-16:00 saatleri arasında Sakal-ı Şerif’i ziyaret edebileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu