Haber

Sanatçı Abacıoğlu Akcan, Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde Antalyalılarla buluşacak

İstanbulDevlet Opera ve Balesi Sanatçısı Soprano Esra Abacıoğlu Akcan, operanın ilk kuşak bestecilerinden Necil Kazım Akses’in eserlerini yorumladığı son eseriyle 27 Nisan Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Cumhuriyet.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Soprano Esra Abacıoğlu Akcan ile Devlet Opera ve Balesi Başkorepetörü Fügen Yiğitgil, Cumhuriyetin 100. yılı anısına İTÜ MİAM Stüdyosu’nda Necil Kazım Akses’in sekiz şarkısını kaydetti. Cumhuriyetin ilk kuşak bestecilerinden Akses, Cahit Külebi, Oktay Rıfat gibi şairlerin şiirlerini kendi üslubuyla besteledi. Esra Abacıoğlu Akcan’ın ‘şiir’ adını verdiği ve ‘müzikli şiir’ olarak da tanımladığı şiirleri ilk kez profesyonel anlamda yorumlandı.

Çalışma dijital müzik platformlarında yayınlanırken Abacıoğlu Akcan, Akses’in müzikal şiirleriyle 27 Nisan Perşembe günü Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Abacıoğlu Akcan, Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ‘Bahar Konseri’nde; Piyanoda Fügen Yiğitgil ve klarnette Elif Aksoy eşlik edecek. Saat 20.30’da başlayacak konserin biletleri Türkan Şoray Kültür Merkezi gişesinden ve Biletantalya.com’dan satın alınabiliyor.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu