Haber

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Gençlerine güvenen milletlerin geleceği parlak olacak

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, geleceğin dünyasında karşılaşacağı sorunları akıl ve bilimle çözebilen nesillerin söz sahibi olacağını belirterek, “Milletlerin geleceği, güçlü ve donanımlı gençler yetiştirendir. gençliğine güvenen, her zaman parlak ve parlak olmayı başarır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram kutlamaları Atatürk Meydanı’na çelenk koyma töreniyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından kutlamalar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam etti. Kutlamalar; Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’un açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığını ve yolda destansı bir yürüyüş yaptığını söyledi. kurtuluşun Türk milleti ile ender bir kahramanlıkla. başladığını söyledi. Anadolu’yu Türklere yurt kılan güç ve iradenin kaynağının, milletin kalbindeki o büyük iman ve diriliş ruhu olduğunu belirten Kirişci, şunları kaydetti:

Bu ruh, 15 Temmuz’da Malazgirt’te, Çanakkale’de, istiklal mücadelemizde, terörle mücadelemizde, Afrin’de, İdlib’de en büyük gücümüz olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Yürüyüşü’nü başlattığı gün olan Mayıs ayı büyük anlamlar taşımaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak tarım ve orman müdürlüklerimize gençlerin dinamizmini kazandırmak amacıyla Tarım ve Orman Gençlik Kurulu’nu kurduk çünkü gençler sayesinde Türkiye’nin yüzyılı da tarım ve ormancılık yüzyılı olacak. yenilikçi fikirlerin kaynağı olan kişilerdir. Güçlü ve donanımlı, gençliğine güvenen gençler yetiştiren milletlerin geleceği her zaman aydınlık ve aydınlık olmaya muktedirdir. Geleceğin dünyasında milli değerlerine sahip çıkan, çalışmaktan yılmayan, karşılaştığı sorunları akıl, bilim ve diyalogla çözebilen nesiller söz sahibi olacaktır. Güçlü ve müreffeh bir ülke olma yolunda değerli adımlar atan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimizin omuzlarında aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

Kutlamalar, yarışlarda dereceye girenlerin ödüllendirilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu