Yaşam

Varlık kavramı ve bir yüzleşme kitabı: Bulanık Adam

Bulanık Adam, kör gözleriyle gördüğünü sandığı dünya ile ruhunun yerine getiremeyeceği istekler arasında kalan, seksen yaşlarına yaklaşan bir adam ve onun tek arkadaşı olan köpeğinin ve hayatlarının gerçek olduğunu fark etmeyenlerin hikâyesini anlatıyor. ruhlar uzaklaşıyor, arafta bir hayat yaşamaya mahkum ediliyor.

N. Ahmet Erözenci’nin, kitapları farklı yayınevleri tarafından basılan yeni romanı Bulanık Adam, Komple Katilin Peşinde, Tutku ve Aşkın Kutsal Kitabı ve Plasebo Romanı’nın ardından Detay Yayınları çatısı altında. Yanlış Memnuniyet’in yanı sıra Kanserde iletişimin önemini anlatan bir Türk Sineması olarak Kanser. Yayınlanan beşinci kitabıdır.

varoluş meselesi

Bulanık Adam’da varoluş sorununa odaklanan N. Ahmet Erözenci, “Duygularımız hissettiklerimiz mi yoksa bize hissettirilenler mi? Zaman ne ölçüde kontrolümüz altında?”

Ruhun bize hayal ettirdiği hayat mı gerçek yoksa yaşadığımız hayat mı? Aşk içten gelen bir duygu mu yoksa bazı durumlarda daha iyisini bulamadığımız için kullandığımız bir kelime mi? Yaşanmamış olanı özlemek mümkün mü? Şu gibi sorulara yanıt arıyor:

Yazar Ahmet Ersözenci

Kitap hakkında…

Seksen yaşına yaklaşan ve tek arkadaşı dediği köpeği Mojo ile birlikte yaşayan A, tüm hayatını uykusuz bir gecede yeniden yaşıyor.

Zamanı geri alarak, okumayacakları, yanlarında olmayanlara göndermeyecekleri mektuplar yazmak…

Harflerin içindeki kelimelerden doğan hikayede kendini anlattığının ve Mojo’nun yaşama sevincinin, aşkın, anın farkına varmaktan geçtiğinin farkına varmadan…

Sayfa için iletişim:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu