Haber

YETER Partili üye ‘Ben böyle bir partide olmak istemiyorum’ diyerek istifa etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ‘Noter ve kumar masası’‘ dediği altı sayılık atışlarla başlayan, masadan kalkıp tekrar oturmaya ve milletvekili aday listelerinin açıklanmasıyla devam eden istifa çılgınlığına bir yenisi daha eklendi.

Yaklaşık 1 ay önce Yİ Parti Kayseri Milletvekili Adayı Prof. Dr. Pelin Güneş BakırYETERLİ Parti’den istifasını açıkladı.

Bakır, DÜZGÜN Parti Genel Merkezi’nin milletvekili aday listesinde yer almayınca glado, FETÖ, mafya ve CIA ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Prof. Dr. Gündeş, “Gölgeli insanlar milletvekili adayı oldu. Ben böyle bir partide olmak istemiyorum. Örgütlerde sorun yok. Hepsi iyi insanlar. Sorun parti yönetiminde. Çelişkili şeyler gördüm. siyasi etik anlayışım.” açıklama yaptı. Gündeş, istifa sonrası siyasi parti üyeliğinin sona erdiğini gösteren e-devlet ekranının görüntüsünü paylaştı.

Bakır, Twitter’da Yargıtay’ın “Siyasi Parti Üyelik İptal Başvurusu”ekrandan “Siyasi Parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır.”şekilli ekran görüntüsü, “Bugün İYİ Parti’den istifa ettim.”ile paylaştı.

 

goksun-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu