Haber

Yine Refah’ta Konya itirazı: Bu listeyle başarısız oluruz

KONYA-Yine Refah Partisi’nin Konya il teşkilatı üyeleri, partinin ilde aday gösterdiği bazı adaylarla ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı okuyan partili Mehmet Şimşek, Konya’da adayların tanınmadığını belirterek, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a mevcut milletvekili aday listesini değiştirmesi çağrısında bulundu.

‘LİSTE GÜNCELLENMEZSE BAŞARISIZ OLURUZ’

Liste güncellenmezse Konya’da başarısız bir seçim süreci yaşayacaklarını kaydeden Şimşek, “9 Nisan’da açıklanan Konya milletvekili aday listemizin açıklanmasının ardından tüm teşkilat mensupları olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Partilerin aday listelerine baktığımızda Konya’dan 3 milletvekili çıkartmak konusunda inancımız tamdı.Bu olumsuz tepkiler almamıza neden oldu.Genç genelbaşkanın genç örgüt üyeleri,yaş ortalaması 70’in üzerinde olan adaylar olduğu düşünüldüğünde Seçim gününe çok zaman kaldığı için dinamik ve sağlam bir çalışma ortamının sağlanamayacağı kanısına varılmıştır.Bu doğrultuda tüm teşkilat mensupları olarak Konya aday listelerimizi genel merkez tarafından güncel tutmak isteriz. .. talep ediyoruz.Yukarıda bahsettiğimiz bahislerde liste güncellenmezse Konya’da beklenen başarıyı kurum olarak yakalamamızın çok zor olduğu sonucuna varıldı.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu