Yaşam

Yusuf Ahmet Fitoğlu’nun “Hediye” sergisi açıldı

Sanatçı Yusuf Ahmet Fitoğlu’nun “Hediye” isimli fotoğraf standı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde açıldı. Stand 16 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Ressam Yusuf Ahmet Fitoğlu’nun “Hediye” başlıklı standı İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde açıldı. Standın açılışına İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ve çok sayıda davetli katıldı. Stand 16 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

İhtiyacımız olan özgürlük
Serginin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, her tablonun ayrı bir hikayesi olduğunu belirterek, “Arka planda birçok hikaye var. Özgürlük var. Bir yolculuk var. Sanat dediğimiz şey özgürlüğün kendisidir. Özgür sanatçılar üretir. Sanatçı korkmayacak, baskı altında hissetmeyecek. İhtiyacımız olan budur. Sanatlarıyla bize yol gösterenlerin sanatlarını hiç kaygı duymadan büyütmeleri, çoğaltmaları ve bizlere sunmaları çok değerli. Bu önemli eser bize hayata farklı bir pencereden bakmamız gerektiğini öğretiyor. Umarım İzmirliler bu sergiyi ziyaret eder ve hikayesini dinler.”

Sanatçı toplumun başkanı olmalı
Ressam Yusuf Ahmet Fitoğlu, sanatçı olarak topluma öncülük etmeleri ve ışık olmaları gerektiğini hatırlatarak, “Yaptıklarımız sayesinde toplum hem gelişiyor hem de özgürleşiyor. Sanat anlayışım kendiliğinden başladı. Resimlerimin hikayesi yok. Tuvalde hangi şeklin göründüğünü görürsünüz. Bu yüzden resimlerim birbirine benzemiyor. Farklı şeylerin çıkması beni daha da heyecanlandırıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bornovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu