Haber

Bakan Göktaş: Aile danışmanlığı hizmetlerinden 108 bin kişi yararlandı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmek, aile bağlantılarını düzenlemek, ailede yaşanan veya yaşanabilecek sorunların çözümüne destek olmak amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürüttüklerini kaydetti. evliliğin işleyişi.

81 ildeki İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde (SHM) uzman çalışanlar aracılığıyla vatandaşlara aile danışmanlığı hizmetlerini 2012 yılından bu yana ücretsiz olarak sunmaya devam ettiklerini belirten Göktaş, “Bugüne kadar toplam 108 bin kişi faydalandı. 81 ilde sunduğumuz aile danışmanlığı hizmetimizden. “Vatandaşlarımız özellikle bağlantı kurma, problem çözme, çatışma yönetimi, gerilimle baş etme ve çocuk yetiştirme becerileri konusunda takviye aldılar.” İfadelerini kullandı.

HİZMETLER 3 BAŞLIK ALTINDA SUNULMAKTADIR

Aile Danışmanlığı Hizmetlerinin her aileye özel olarak, ailenin değerleri ve hassasiyetleri dikkate alınarak verildiğini belirten Göktaş, boşanma sürecinde olan çiftlere eşlere destek olmak amacıyla ‘Aile Danışmanlığı’ hizmeti verildiğini söyledi. aile içi iletişim konularında yaşadıkları sorunlarla etkili bir şekilde baş edebilmelerini sağlamak. Sağlıklı yönetim amacı ile ‘Boşanma Süreci Danışmanlığı’ ve ‘Bireysel Danışmanlık’ olmak üzere 3 başlık altında sunulduğunu belirtti.

“E-DEVLET ÜZERİNDEN 24 BİN BAŞVURUCUYA DANIŞMANLIK HİZMETİ SUNULDU”

Bakan Göktaş, vatandaşlara sunulan hizmetin daha fazla kişiye ulaştırılması amacıyla 2019 yılından itibaren e-Devlet sistemindeki “Aile Danışmanlığı Başvurusu” ekranından başvuru yapılmaya başlandığını hatırlatarak, şöyle konuştu:
“Vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden başvuruda bulunmaları halinde İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezlerinden randevu alarak aile danışmanlığı hizmeti alabiliyorlar. Bugüne kadar e-Devlet üzerinden yapılan 24 bin başvuruya danışmanlık hizmeti verdik.”

haber-tarakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu