Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Delhi’de Almanya Başbakanı Olaf Scholz’u kabul etti. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kaza nedeniyle “korsan bandı” olarak bilinen siyah göz bandını takan Scholz’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki Bharat Mandapam Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen G20 Başkanlar Zirvesi’nin ardından ikili görüşmelerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü. Görüşmede, Türkiye ile Almanya arasındaki ikili ilişkiler ele alınırken, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) diyalog mekanizmasının yeniden işleyişi, Rusya-Ukrayna savaşı, bölgesel ve küresel sorunlar hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü koşarken düşerek yaralanan Scholz, toplantıya yüzündeki darbe nedeniyle taktığı “korsan yaması” olarak bilinen siyah göz bandıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçirdiği kaza nedeniyle Almanya Başbakanı Scholz’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan ayrıca, Türkiye ile Almanya arasında 2022 yılında 45 milyar dolara ulaşan ticaret hacminin artırılması için enerji tedariği, yenilenebilir enerji, inovasyon ve teknoloji transferi gibi alanlarda iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Lideri İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanının Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu. – YENİ DELHİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu