Haber

Türkiye’den Fas için ‘hazırız’ açıklaması: Ardı ardına açıklamalar geldi!

FLAŞ HABER:Fas’ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 632 kişi hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dost ve kardeş Fas’ta yaşanan deprem felaketinden etkilenen tüm Fas halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tüm gücümüzle Faslı kardeşlerimizin yanındayız. Bu zor günde demek.”İfadelerini kullandı.

TBMM’NİN LİDERİ KURTARILDI: FAS HALKINA DOST VE KARDEŞLERE BAŞARILAR OLSUN

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas’ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Fas halkına “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Kurtulmuş, paylaşımında geçmiş olsun.” ifadesini kullandı.

KADINLAR: HER TÜRLÜ TAKVİYEYİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ

Fas’ta meydana gelen depreme ilişkin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye’nin her zaman olduğu gibi yaraların iyileşmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduğu vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığı, Fas’ta meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Fas’ın El-Huz bölgesinde meydana gelen depremde can kaybı, çok sayıda kişinin yaralandığı ve depremin büyük hasara yol açtığı derin üzüntüyle öğrenildi. Dost ve kardeş Fas halkına ve hükümetine başsağlığı dileriz; “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Türkiye’nin yaraların sarılması için her zaman olduğu gibi her türlü takviyeyi yapmaya hazır olduğu vurgulandı.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,Fas’ta meydana gelen deprem nedeniyle Fas halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Fas’ta meydana gelen deprem nedeniyle kardeş Fas halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. “Kardeş ülkemiz Fas’ın yanındayız ve onların acısını paylaşıyoruz” dedi.

 

KAYNAK: HABER7

haber-diyadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu