Haber

Dilan ve Engin Polat hakkında terör örgütü soruşturması başlatıldığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

Lüks hayatlarıyla uzun süredir konuşulan Dilan Polat ve Engin Polat ikilisi, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla günlerdir gündemdeydi. Hakkında her gün yeni bir tezin devam ettiği Polat ailesi cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Terör ve Organize Kabahatler Soruşturma Bürosu’nun Polat çifti hakkında soruşturma başlattığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Lüks hayatlarını her fırsatta sosyal medya hesaplarından paylaşan, katıldıkları düğünlerde gelin ve damadına para yağdıran, siparişleri teslim eden kuryelere altın paralarla teşekkür eden Dilan Polat ve Engin Polat çifti gündem oldu. Uzun süredir kara para aklama iddialarıyla uğraşıyordu.

MASAK, Dilan Polat ile eşi Engin Polat ve aileleri hakkındaki suçlamalar karşısında harekete geçerek 13 şüphelinin mal varlığına el koydu.

Yurt dışına çıkışları da yasaklanan Polat ailesi hakkında da çok sayıda soruşturma başlatıldı.

Dilan-Engin Polat çifti “suç örgütü kurmak ve yönetmek” ve “suç örgütüne üye olmak”la suçlanırken; Aralarında “suçtan kaynaklanan mülk değerlerinin aklanması” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet”in de bulunduğu dört soruşturma daha bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Polat ikilisinin haklarında açılan soruşturmalara ilişkin haberlere erişim yasağı ve yayın yasağı talebinde bulunduğunu, bu talebin savcılık tarafından reddedildiğini öğrenmiştik.

Haberler.com’un haberine göre, şirketlerinde şüpheli süreçleri olduğu iddia edilen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında “terör” soruşturması başlatıldığı iddia edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’nun Polat ailesi hakkında soruşturma başlattığı iddiası gündeme gelince ailenin avukatı tarafından açıklama yapıldı.

Ailenin avukatı Enes Çetinkaya ise söz konusu iddiaları yalanlayarak şunları söyledi:

‘Müvekkil hakkında açılmış herhangi bir terör soruşturması bulunmamaktadır. Ayrıca, medyadaki haberlerde belirtilenin aksine, şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma dosyalarının hiçbirinde silah kaçakçılığı, örgüt kurma, uyuşturucu ticareti veya temini, mail order sisteminin yasa dışı kullanımı gibi bir soruşturma bulunmamaktadır. Müşteriler.”

“Aslında İstanbul Anadolu Adliyesi’nde incelemesi devam eden dosyaya ilişkin bu iddiaları destekleyecek bir delil elde edilemediği gibi müvekkiller hakkında da bir karar verilmedi.”

‘Bu nedenle tarafınızca yapılan, gerçeği yansıtmayan her türlü haber, müvekkile yönelik karalama kampanyasından başka bir şey değildir. ‘Bu karalama kampanyasının yürütülmesi nedeniyle müşteriler ve müşterilerin yönettiği şirketler büyük miktarda maddi ve manevi zarara uğramıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu