Haber

Hatay’da Başkan Savaş’tan ilginç seçim yorumu! Konuşmalarım siyasi değil, millidir!

HATAY(İGFA)- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Lütfü Savaş, Kırıkhan’ın Gündüz, Karaelmaslı, Söğütlüöz, Çamsarı ve Kangalı Mahallelerinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnafla buluştu.

Yaklaşan yerel seçimlere değinen Önder Savaş, “Suriyeli nüfusu bu kadar yüksekken Reyhanlı’da Suriyelilerin belediye başkanı aday göstermesi sürpriz olmayabilir. Suriyeli kadınların doğum oranı çok yüksek. Hatay’da 550 bin Suriyeli var.” Bu kadar Suriyeliye kim ikamet verdi? Neden seçimler?” “Önceden Suriye nüfusunda artış varken seçimlerden sonra sayıları azaldı. Bu soruların yanıtlanması gerekiyor” dedi.

Suriyeliler için her şey bedavayken Türk vatandaşlarının hastaneye gitmekte bile zorluk çektiğini anlatan Savaş, binlerce Suriyelinin kimliklerinin olmadığını, eğitimsiz insanların aramızda dolaştığını, bunun barış ve güvenlik sorunlarına yol açmasından endişe duyduklarını kaydetti. gelecekte.

Savaş, 11 yıl önce mültecilerle ilgili söylediklerinin bazılarına alakasız geldiğini hatırlatarak, “Geldiğimiz nokta, haklı olduğumuzu gösteriyor.” söz konusu.

“KONUŞMALARIM SİYASİ DEĞİL MİLLİDİR

İskenderun’u il yapma isteğinin Hatay’ın bütünlüğüne zarar verebileceğini vurgulayan Lütfü Savaş, “Hatay’ı korumamız lazım. Bu şehir Gazi Mustafa Kemal’in bize emanetidir, biz de onu çocuklarımıza emanet edeceğiz. Bu şehri korumamız lazım. Konuşmalarım siyasi değil, millidir. “Bu meselenin tarafı yok” dedi.

Önder Savaş, Kırıkhan Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla da bir araya gelerek, çalışmalarıyla bu ülkenin acılarına ortak olan sanayi işçilerine teşekkür etti.

Halk toplantılarında Önder Savaş’a, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Turgay Kılıçoğlu, CHP Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Hırfanoğlu ve Kırıkhan Muhtarlar Derneği Lideri Süleyman Sakin eşlik etti.

tonya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu