Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 4 Nisan 2023

1- Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon Atatürk Meydanı’ndaki “Millet Buluşması”na katılacak, esnaf ve Kadın Kooperatif Pazarını ziyaret edecek, bir otelde iftar verecek.

(Trabzon/13.30-18.55)

YASAMA YÖNETİCİ SİYASET

1- TBMM’den

-Organize Sanayi Bölgeleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

(14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Mart ayı dış ticaret rakamlarını bakanlıkta düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

(Ankara/11.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çam ve Sakura Şehir Hastanesi istasyonunda basın açıklaması yapacak.

(İstanbul/11.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), finans sektörü dışındaki şirketlerin Ocak ayı döviz varlık ve yükümlülükleri ile Mart ayı reel efektif kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1-NATO ülkelerinin dışişleri bakanları iki günlük bir toplantı için Brüksel’deki karargahta bir araya gelecek. Finlandiya’nın üyeliğe kabulü için tören düzenlenecek. Toplantıda Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temsil edecek.

(Brüksel)

2- Türkiye, Rusya, Suriye ve İran Dışişleri Bakan Yardımcıları Moskova’da görüşecek.

(Moskova)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu