Haber

Esenyurt Belediyesi Yaz Spor Okullarında Çocuklar Yeteneklerini Keşfediyor

Esenyurt Belediyesi tarafından 28 farklı şubede yaz açıldı SporOkullarda çocuklar daha enerjik ve eğlenceli vakit geçirerek yeteneklerini keşfediyor.

Esenyurt Belediyesi’nin çocukların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunarak beden ve ruh sağlığı gelişimine katkı sağlamak amacıyla başlattığı Yaz Spor Okulları devam ediyor. Okulların yaz tatili ile birlikte eğitime başlayan çocuklar Yaz Spor Okullarında; Tekvandodan karateye, futboldan voleybola, baleden yüzmeye 28 farklı branşta antrenman yapıyor. Belediye spor salonlarında yapılan derslerde 7-14 yaş grubundaki çocuklar hem fiziksel olarak kendilerini geliştiriyor hem de eğitim döneminin stresini atıyor. Derslerde koçları tarafından yetenekleri keşfedilen öğrenciler ilgi duydukları alanlara yönlendirilmekte ve kendilerini o alanda geliştirmeleri sağlanmaktadır.

“Yaz tatillerinde burada spor yapıyoruz ve çok eğleniyoruz”

Yeteneğine göre spor okullarında eğitim alma fırsatı bulduğunu söyleyen kursiyer Çınar Çekiçoğlu, “Yaz tatillerinde burada spor yapıyoruz ve çok eğleniyoruz. Hem arkadaşlarımızla güzel vakit geçiriyoruz. ve eğitim alıyorum.Burada olmaktan ve arkadaşlarımla birlikte olmaktan çok mutluyum.Öğretmenlerimiz bizimle ilgilenip yetenekli olduğumuzu hissettiriyorlar.Onları spor branşlarına yönlendiriyorlar.Bize bu fırsatı verdiği için Esenyurt Belediyesine teşekkür ediyorum. ” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu