Teknoloji

Skandalların Kraliçesi Amouranth Twitch’ten Yasaklandı: Peki Nedeni Ne?

Twitch dünyasının en ünlü yayıncılarından biri olan Amouranth, sürpriz bir şekilde platformdan yasaklandı. Twitch’in en çok konuşulan isimlerinden biri olan Amouranth’ın yasaklanma nedeni hakkında farklı görüşler var.

Ona Twitch’in kraliçesi desek de, son zamanlarda Twitch’e rakip olan başka bir yayın platformu olan Kick’e geçti.

Son zamanlarda popülaritesi hızla artan Kick, özellikle Twitch’e kıyasla daha gevşek politikalarıyla biliniyor. Ayrıca Twitch’in kestiği komisyondan çok daha az talepte bulunan platform, xQc gibi daha birçok ünlü ismi bünyesine katmayı başarmıştır.

Kısa bir süre önce Kick’e geçiş yapan Amouranth’ın Twitch hesabı sürpriz bir şekilde yasaklandı.

Yasağın gerekçesine gelince, Twitch veya Amouranth’tan şimdilik bir açıklama gelmedi. Amouranth Kick ile anlaşma imzaladığından beri Twitch’teki yayın süresini bir hayli kısalttı ama yine de platformda yayın yapmaya devam ediyor.

Yasağın gerekçesine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmasa da birçok kişi bunun Twitch’in intikamı olduğu konusunda hemfikir.

Bazı popüler içerik üreticilerini Kick’e kaptıran Twitch kullanıcılarından da büyük eleştiri alıyor. Şimdi ise birkaç ay önce Twitch’ten açıklanamayan bir yasak daha alan Amouranth, kısa sürede hesabına kavuştu. Bu olayla birlikte Amouranth yedinci kez Twitch’ten yasaklandı.

caldiranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu