Haber

Jorge Jesus 100 kız öğrenciye Cumhuriyet Bursu verecek

Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus ve futbolcular, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle 100 kız öğrenciye burs vereceklerini açıkladı. Kulübün resmi sitesinden yapılan duyuruda “Geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; “Anadolu’da Bir Kızımız Var” diyoruz, kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, güçlü kadınların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet Bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz!” denildi.

Kulübün resmi açıklaması şöyle:

“Fenerbahçe Futbol Ekibi olarak; ilişkin olduğu toplumun en güçlü modülü, hassasiyetlerinin sahiplenicisi, ülkesinin bedellerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet’in Feneri olan Kulübümüzün; Cumhuriyet’in 100.yılı için duyduğu heyecanı, Ata’sının izinde attığı ve atacağı adımları, gururla sahipleniyoruz…

Fenerbahçe’nin, tarihten bugüne, 7’den 70’e milyonların kalbinde edindiği eşsiz yerde paye sahibi olan futbol grubu olarak bu mevzuda bizim de sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

Milyonlarca taraftarın alandaki, sokaktaki ve hatta hayattaki sevincinin kaynağı olduğumuzu bilerek, alandaki uğraşımızı sonuna kadar sürdürürken bu ülkenin sonsuza dek refah içinde, çağdaş, çağdaş koşullarda yaşamasının yegâne sağlayıcısı olan Cumhuriyet için biz de bir adım atıyoruz.

Bu hoş ülkenin, bu fedakâr milletin, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bir asır evvel Anadolu’da başlayan, Cumhuriyet’le taçlanan uğraşına minnet, hürmet ve bağlılığımızı göstermek ismine; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; “Anadolu’da Bir Kızımız Var” diyoruz,

kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, güçlü bayanların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet Bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz!

Cumhuriyetin 100. yılında, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız öğrencilerin yanında olarak bu mevzuda milyonlara örnek olmak istiyoruz.

Uzun yıllardır, ülke genelinde bilhassa bayanlar, kız çocuklarına eğitim, burs, meslek edindirme ismine katkıda bulunan Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği ile birlikte atacağımız bu adımın, imkânı olan herkes için bir vesile olmasını umuyor ve diliyoruz.

Saygılarımızla,
Fenerbahçe Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ve Futbolcuları”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu