Haber

Şanlıurfa’da eğitim projeleri tanıtım toplantısı düzenlendi

Şanlıurfa Valiliği ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce, kentte eğitim alanında yapılan projeler değerlendirildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen toplantı, iştirakçilere dağıtılan kitapların 10 dakika okunmasıyla başladı.

Toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kentteki insanlara katkı sunmak için her geçen gün daha da artan bir şevkle çalıştıklarını söyledi.

Bir ülkenin yüksek gelişmişlik düzeyine çıkabilmesinin günümüz dünyasında bilgiden, eğitimden, teknolojiden ve bunlara sahip vizyonlu insanlarının var olmasından geçtiğini söz eden Ayhan, şöyle konuştu:

“Ülkedeki mevcut insan kaynağının bu stil maharet düzeyi geliştirilmeden, kalkınmış ülke olmak mümkün değildir. Bu türlü geniş bir perspektiften bakarak eğitim konusunun ehemmiyetini düşünmek gerekiyor. Bu anlayış, eğitim konusunu kentimizde en öncelikli noktaya koymak ismine hayli kâfi bir argüman. Bizler de bu ülkeyi aydınlık yarınlara götürecek vizyonlu insan kaynağını, küçüklükten itibaren düzgün bir formda eğitmeliyiz. Aksini yapıp da çeşitli sıkıntılara düçar olmaya gerek yok. Önlemimizi alalım. Aileden başlayıp okulla taçlanan ve toplum hayatının öbür ögeleriyle zenginleşen eğitim sürecini, evlatlarımız için en verimli formda düzenleyip kullanmalıyız. Bir toplumun aydınlanmasındaki en büyük hisse, o ülkenin evlatlarındadır. Evlatlarımızı, nakış nakış işleyerek yetiştirmeliyiz. Ülkemizin geleceğini şekillendirmek ismine bu derece kıymet arz eden evlatlarımıza, eğitim noktasında elimizden gelen her türlü imkanı sunmayı da kendimize büyük bir vazife bildik. Bu uğurda birçok projeyi hayata geçirdik. Evlatlarımızın elinden tutarsak, onlara çeşitli imkanları verirsek, inanıyorum ki çok ancak çok hoş sonuçlar elde edeceğiz.”

Program, eğitim projelerinin sunumunun akabinde sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu