Yaşam

Türkiye’nin ortak mezuniyet sergisi BASE’in 2023 yılı başvuruları için son gün 25 Haziran!

Yurdun dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının eserlerini İstanbul’da birebir çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE’in 2023 yılı başvuruları devam ediyor. Son başvuru tarihi 25 Haziran. Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan BASE’de fotoğraf, heykel, fotoğraf, resim, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, klasik Türk sanatları ve ilgili diğer alanlarda yapılacak. 1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Türkiye’deki üniversitelerin bölümleri ve lisansüstü öğrencilerinin başvurularına açık! Başvurular base.ist sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Sanat dünyasından pahalı isimler jüride

BASE’de bu yıl sanat dünyasından değerli isimlerin yer aldığı çok sesli bir seçici kurulu var. Ahmet Doğu İpek, Alp Sime, Belkıs Balpınar, Derya Yücel, Ebru Nalan Sülün, Erkan Özgen, Erol Tabanca, Günnur Özsoy, Mehtap Baydu, Misal Adnan Yıldız, Neriman Polat, Ömer Özyürek, Selen Sarıoğlu Süloş, Tayfun Erdoğmuş, Volkan Aslan ve Yasemin Özcan, 2023 mezunlarının başvurularını değerlendirecek. Her yıl 100’e yakın genç sanatçı adayının eserleri, 1500’e yakın başvuru arasından seçici kurulun değerlendirmesiyle sergileniyor.

Gençlerin mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı ve mesleklerine bir ivme ve yön vermeyi hedefleyen; Türkiye’nin yeni nesil sanatçılarına ışık tutan BASE, aynı zamanda galeriler, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin genç yetenekleri keşfetmesine yardımcı olma misyonunu da taşıyor. BASE, geride bıraktığı 6 yılda Türkiye’nin dört bir yanından 625 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan BASE’in 2023 yılı, Jumbo, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Başvurular 25 Haziran’a kadar base.ist üzerinden.

TEMEL 2023; fotoğraf, heykel, fotoğraf, resim, matbaa, klasik Türk sanatları, grafik tasarım, görsel bağlantı tasarımı, animasyon, cam ve seramik, dokuma bölümlerinden 2023 yılında mezun olmuş/olacak lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurularına açıktır. türkiyedeki üniversiteler Adaylar BASE’e en fazla 3 çalışma ile başvurabilirler. Başvuru koşullarını web sitesinden inceleyebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu