Haber

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ canlı yayında gündemi değerlendirdi.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini belirterek, “Muhtemelen Sinan Bey ve Kemal Bey olarak biz bir araya geleceğiz. Kemal Bey, ortaya koyacağımız fikirler dizisini kurultayda görüşeceğiz. altı kişilik masa.” söz konusu.

Özdağ, Flash Haber TV’nin canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özdağ, ikinci sınıf cumhurbaşkanı adaylarından birini desteklemeye karar verdiklerinde seçmeninin doğrudan o adaya oy vermeyeceğini, durumu sorguladıktan sonra karar vereceğini belirtti. A’ya oy veren seçmeni de ikna edecek şekilde meseleye yaklaşmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun son günlerde yaptığı açıklamalara işaret ederek, “Gözlerimi kapattım, kendi kendime konuşuyor sandım.” değerlendirmesini yaptı.

Bir soru üzerine Ümit Özdağ, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Millet İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çet İttifakı başkan adayı Sinan Oğan’ın yüz yüze görüştüğünü belirtti.

Yarın Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğini belirten Özdağ, Oğan’ın yarın Kılıçdaroğlu ile de görüşeceği yönündeki söylentilerin hatırlatılmasının ardından bu konuda herhangi bir bilgisinin olmadığını belirtti.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ve Ogan ile üçlü görüşme yapabileceklerini ve bunun yarın netleşeceğini belirtti.

“Yarınki toplantıdan bir destek açıklaması olasılığı var mı?” sorusu üzerine Özdağ, “Hayır bu süreçler o kadar kolay değil. Kendisiyle görüşeceğiz, Sinan Bey ile görüşeceğiz. Muhtemelen Sinan Bey ve Kemal Bey olarak biz görüşeceğiz. Tabii ki Kemal Bey konuyu görüşecek.” altılı bir tabloyla bir araya getireceğimiz fikirler dizisi. Bu bir süreç gerektiriyor ama hızlı olabiliyorlar. Öte yandan başka konuşma dizileri de gerçekleşebiliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu